HABERLER

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Ulusal Arşivler Genel Müdürlüğü ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Cezayir Cumhurbaşkanı Sayın Abdülmecid Tebbun, 21 Kasım 2023 tarihinde "Türkiye Cumhuriyeti ve Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Arasındaki Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi İkinci Toplantısı Ortak Bildirisi"ne imza atarken, iki ülke arasında farklı alanlarda 12 işbirliği anlaşması da imzalandı.

Türkmenistan ile Arşivlerarası İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile Türkmenistan Bakanlar Kurulu Nezdindeki Baş Arşiv Müdürlüğü arasında 26 Ekim 2023 tarihinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda arşivlerarası işbirliği protokolü imzalanmıştır. Söz konusu protokolü Başkanlığımız adına Kurum Başkanımız Prof. Dr. Uğur Ünal, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Nezdindeki Baş Arşiv Müdürlüğü adına ise Gülalek Hanberdiyeva imzalamıştır.

Belgelerle Cumhuriyetin Kuruluşu ve Gelişimi Sergisi New York Türk Evi’nde açılmıştır

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu’na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Amerika Birleşik Devletleri’ne Devlet Arşivleri Başkanlığını temsilen ve New York’taki Türk Evi’nde Kurumumuzca hazırlanan “Belgelerle Cumhuriyetin Kuruluşu ve Gelişimi” isimli serginin açılışında bulunmak üzere Başkanımız Prof. Dr. Uğur ÜNAL 17-21 Eylül 2023 tarihlerinde heyetteki yerini almıştır.