HABERLER

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığımızın Ankara’daki merkez binasında 8 Temmuz 2021 tarihinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma programı düzenlenmiştir. Söz konusu program çerçevesinde ayrıca arşiv belgelerinden hazırlanan “Devletinin Yanında Olan Bir Millet” temalı serginin açılışı gerçekleştirilmiştir.

Türk Dışişleri Bakanlığı Heyeti ile Panama ve Kosta Rika Büyükelçilik Heyetleri Tarafından Başkanlığımıza Düzenlenen Ziyaret

Yurtdışı Tanıtım ve Kültürel İşler Genel Müdürü Büyükelçi Sayın Deniz Çakar, Yurtdışı Tanıtım ve Kültürel İşler Genel Müdür Yardımcısı Emriye Bağdagül Ormancı ve Kültürel İşler Daire Başkanı Daire Başkanı Sayın Mehmet Akkaya’dan oluşan Dışişleri Bakanlığımız heyeti ile Panama Ankara Büyükelçisi Sayın Mariela Del Carmen Sagel Rosas ve Kosta Rika Ankara Büyükelçisi Sayın Gustavo Alonso Campos Fallas ile Büyükelçilik Müsteşarı Christine Brostella’dan oluşan heyet tarafından 7 Temmuz 2021 tarihinde Başkanlığımıza resmi bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Kurumumuz İle Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Kurumumuz ile Gazi Üniversitesi arasında 2 Temmuz 2021 tarihinde iş birliği protokolü imzalanmıştır. Gazi Üniversitesinin Rektörlük binasının Yeni Senato Salonunda gerçekleştirilen törene Kurum Başkanımız Prof. Dr. Uğur Ünal, Gazi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Başkan Yardımcımız Nurullah İşler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Bayındır, Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Selvi ve daire başkanları, öğretim üyeleri ve konuklar katılmıştır.

Başkanlığımız ile Bosna-Hersek Arşivi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Bosna-Hersek Arşivi heyeti tarafından 22-25 Haziran 2021 tarihlerinde Başkanlığımız bünyesindeki Osmanlı Arşivine resmi bir ziyaret gerçekleştirilmiştir. Heyette; Bosna-Hersek Arşivi Müdürü Sayın Danijela Mrda, Müdür Yardımcıları Sayın Šimun Novakovic ve Fuad Ohranovic ile uzman arşivci Sayın Siniša Domazet yer almıştır. Söz konusu ziyaret kapsamında, 23 Haziran 2021 tarihinde Başkanlığımız ile Bosna-Hersek Arşivi Arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır.