EN

Ankara Üniversitesi ile Protokol İmzalandı
Metin Boyutu [-] [+]

Ankara Üniversitesi ile Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü arasında 31 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen görüşmeler sonucunda protokol imzalandı.

Devlet Arşivleri Genel Müdürü Prof. Dr. Uğur ÜNAL ve heyeti, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ ve akademisyenlerden oluşan bir heyet ile Ankara Üniversitesi Rektörlük binasında toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Devlet Arşivleri ile Ankara Üniversitesi arasında gerçekleşebilecek ortak faaliyetler konuşuldu.

Toplantının ardından imzalanan protokol kapsamında Ankara Üniversitesi'nin Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nün çalışma alanına giren konularda, öğrencilerin eğitim ve öğretim dönemlerinde kazandıkları teorik bilgi ve deneyimlerini pekiştirmek maksadıyla, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde mesleki uygulama yapmalarına dair fikir birliğinde bulunulmuştur.

Bu işbirliği ile  tarafların hedefleri, işlevleri ve ortak yararları doğrultusunda bilimsel gelişime ve eğitime yönelik ortak çalışmalarda bulunmaları ve verimli bir işbirliği sağlamaları amaçlanmıştır.

 
© 2014 - T.C. Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü