EN

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İle Protokol İmzalandı
Metin Boyutu [-] [+]

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü arasında 3 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen görüşmeler sonrasında protokol imzalandı.

Devlet Arşivleri Genel Müdürü Prof. Dr. Uğur ÜNAL ve heyeti, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BULUT ve akademisyenlerden oluşan bir heyet ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Devlet Arşivleri ile İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi arasında gerçekleşebilecek ortak faaliyetler konuşuldu.

Toplantının ardından imzalanan protokol kapsamında, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nin Tarih Bölümü’nde, Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde ve İslami Bilimler Fakültesi’nde öğrenim gören öğrenciler ile “Üniversite Ortak Seçmeli Dersler” programı adı altında açılan Osmanlıca dil derslerini alan öğrencilere, ilim ve kültür tarihimiz açısında son derece zengin arşiv mirasımızın tanıtılması ve bu alanda öğretici uygulamaların ortaklaşa yürütülmesi kararı alındı.

Anlaşma kapsamında üniversitenin eğitim programına uygun olarak belirlenen ders gününde öğrenciler, ders uygulamalarını Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığında gerçekleştirecek.

 
© 2014 - T.C. Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü