EN

Devlet Arşivleri “1. Belge ve Yazma Eser Restoratörleri Buluşması”nı DüzenliyorDevlet Arşivlerinden “1. Belge ve Yazma Eser Restoratörleri Buluşması” Sempozyumu
Metin Boyutu [-] [+]

Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “1. Belge ve Yazma Eser Restoratörleri Buluşması” Sempozyumu, 6 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Kağıthane’de yer alan Osmanlı Arşivi Kongre Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen etkinliğe; Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Milli Kütüphane Başkanlığı, Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Deniz Müzesi Komutanlığı, İstanbul Üniversitesi ve Sakıp Sabancı Müzesinin temsilcileri iştirak etmişlerdir.

Sempozyum, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanı Prof.Dr. Muhittin MACİT, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz ve Genel Müdürümüz Prof. Dr. Uğur ÜNAL’ın yapmış oldukları açılış konuşmalarıyla başlamıştır. Katılımcılar, toplam 5 oturumda 18 konuşmacı olarak sunumlarını gerçekleştirmişlerdir. Düzenlenen etkinlikte kurumların restorasyon üniteleri ve çalışma alanları hakkında bilgi veren bir de sergi düzenlenmiştir.

 
© 2014 - T.C. Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü