EN

“Arşiv Belgelerine Göre Osmanlı’dan Günümüze Türk-Macar İlişkileri” Kitabının Tanıtım Programı
Metin Boyutu [-] [+]

İlki 16 Mart 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen “Arşiv Belgelerine Göre Osmanlı’dan Günümüze Türk-Macar İlişkileri" adlı kitabın ikinci tanıtım programı 11-12 Eylül 2017 tarihlerinde Macaristan’da gerçekleştirilmiştir.

Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü ve Macaristan Milli Arşivleri tarafından ortaklaşa hazırlanan “Arşiv Belgelerine Göre Osmanlı’dan Günümüze Türk-Macar İlişkileri” adlı kitabın Budapeşte’de gerçekleştirilen tanıtım programına ülkemizden Devlet Arşivleri Genel Müdürü Prof. Dr. Uğur ÜNAL ve Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin BAYRAM katılmıştır. Programa ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Budapeşte Büyükelçisi Sayın Şakir FAKILI da iştirak etmiştir.

Macaristan Milli Arşivleri Genel Müdürü Dr. Csaba Szabó’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen söz konusu programda başta Macar tarihçi ve Türkolog Pál FODOR olmak üzere pek çok Türkolog ve akademisyen ile kurum yetkilileri hazır bulunmuştur.

Türk ve Macar arşiv uzmanlarının titiz çalışmaları sonucunda meydana getirilen eser Türkçe ve Macarca olarak basılmıştır. Tanıtımı yapılan eser katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanmıştır. Tanıtım programının akabinde Genel Müdürümüz Prof. Dr. Uğur ÜNAL Macaristan Milli Arşivlerinin birimlerinde incelemelerde bulunmuştur.

 

 
© 2014 - T.C. Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü