Devlet Arşivleri Başkanlığından Engelli Öğrenciye Anlamlı Hediye

Devlet Arşivleri Başkanlığından Engelli Öğrenciye Anlamlı Hediye

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığınca 20 Eylül 2019 tarihinde Muş'un Hasköy ilçesinde yaşayan ve özellikle tarih ile siyaset konularına büyük ilgi duyan gelişim bozukluğu hastası 8. sınıf öğrencisi Bilal Kaymak'a gönderilen kitaplar, Başkanımız Prof. Dr. Uğur Ünal'ın kaleme aldığı mektupla birlikte öğrencinin eline ulaştı.

Hasköy ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören 8. sınıf öğrencisi Bilal Kaymak, Başkanlığımızca kendisine gönderilen kitapların mutluluğunu yaşadı. Kaymak'ın özelikle tarihi konulara yönelik ilgisini canlı tutmak ve geliştirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile iletişime geçen Sümeyye Halime Gül'ün girişimleri sonucu öğrenci için kurum yayınlarından oluşan kitap ve Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal'ın mektubu okula ulaştı. Mektupta yer alan duygu dolu satırları sınıf arkadaşlarına okuyan Kaymak'ın mutluluğu yüzünden okundu. Sınıf arkadaşlarıyla birlikte kitapları inceleyen Kaymak, kaynaklar için Sümeyye öğretmene ve Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal'a teşekkür etti.

Okul Müdürü Yunus Yalçın ise, "Öğrencimiz Bilal Kaymak, öğretmenimiz Sümeyye Halime Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile irtibata geçmesi neticesinde öğrencimize kaynak kitaplar gönderilmiş. Gönderilen kitaplar bizim bölgemizin tarihi ile ilgili belge niteliğinde kaynak kitaplar. Bu kitaplar için özellikle Cumhurbaşkanımıza, Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal Beye çok teşekkür ederiz. İnşallah sadece bizim öğrencimiz Bilal değil, tüm öğrencilerimiz bu kaynaklardan yararlanır, çünkü çok değerli ve çok temel kaynaklardır" şeklinde açıklamada bulunmuştur.

Devlet Arşivleri Başkanlığından Muşlu öğrenciye kitap TimeTürk

Devlet Arşivleri Başkanlığından engelli öğrenciye anlamlı hediye Haberler.com

Devlet Arşivlerinden Muşlu öğrenciye kitap desteği Memurlar.net

Devlet Arşivlerinden Muşlu öğrenciye kitap desteği Mynet

Devlet Arşivlerinden Muşlu öğrenciye kitap desteği Memleket.com

Devlet Arşivleri Başkanlığından Muşlu öğrenciye kitap İHA