Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal’ın Tataristan Cumhuriyeti Devlet Arşiv Komitesini Ziyareti

Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal’ın Tataristan Cumhuriyeti Devlet Arşiv Komitesini Ziyareti

Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal 30 Ocak-1 Şubat 2019 tarihleri arasında Tataristan Cumhuriyeti Devlet Arşiv Komitesini ziyaret etmiştir.

Sayın Ünal, Tataristan Cumhuriyeti Devlet Arşiv Komitesi Başkanı Sayın Gulnara Gabdrahmanova’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu ziyaret kapsamında, Devlet Arşiv Komitesinin genişletilmiş kurul oturumuna katılmış ve burada katılımcılara Devlet Arşivleri Başkanlığımızın yapısı, faaliyetleri ve sahip olduğu belge hazinesi hakkında bir sunum yapmıştır.

Sayın Ünal, Devlet Arşiv Komitesinin çalışma birimlerini yerinde incelemiş ve Sayın Gulnara Gabdrahmanova ile yaptığı görüşmelerde, iki ülke milli arşivleri arasında gerçekleştirilebilecek müşterek faaliyetlere dair istişarelerde bulunmuştur.

 

Sayın Ünal bu ziyaret kapsamında ayrıca; Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Sayın Ahmet Sadık Doğan, Tataristan Cumhuriyeti Devlet Konseyi (Parlamento) Başkanı Sayın Farid Muhametşin ve Tataristan İlimler Akademisi Tarih Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Sayın Rafael Hakimov ile ikili görüşmelerde bulunulmuştur.