Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 16 Mart 2022 tarihinde Çankaya Köşkü’nde düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni katılmıştır. Kurum Başkanımız Prof. Dr. Uğur Ünal’da düzenlenen törende hazır bulunmuştur.

Cumhurbaşkanımız törende yaptığı konuşmada; vatan, bayrak, bağımsızlık, ezan uğrunda can veren kahramanların hatıralarını yâd etmek, şehit yakınları ve gazilere olan şükran borçlarını ifa etmek üzere bir araya geldiklerini belirtti. Aziz şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabb'im şehitlerimizin ruhlarını şad, makamlarını ali, mekânlarını cennet eylesin. Kahraman gazilerimize mücadeleleri ve cesaretleri sebebiyle en kalbi teşekkürlerimi iletiyorum." diye konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve Başkomutan olarak katılımcılar nezdinde tüm şehit yakınları ve gazilere şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rabb'im bizi şehitlerimizin kutlu ve mübarek yolundan ayırmasın diyorum. Milletçe çok ama çok iyi biliyoruz ki ne yaparsak yapalım şehitlerimizin ve gazilerimizin üzerimizdeki haklarını tam manasıyla ödeyemeyiz. Bu topraklar bize can verip canından aziz bildiği vatanı namahrem ellere teslim etmeyen kahramanların emanetidir. Şayet bugün ay yıldızlı bayrağımız 780 bin kilometrekare üzerinde nazlı nazlı dalgalanıyorsa, ezanlarımız gök kubbeyi günde beş vakit çınlatmaya devam ediyorsa, milletçe tarih sahnesinde varlığımızı özgürce idame ettirebiliyorsak hiç şüphesiz bu önce Allah'ın yardımı sonra da şehit ve gazilerimizin fedakârlığı sayesindedir." demiştir.

 

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni AA

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni İletişim Başkanlığı