Singapur Milli Kütüphane Kurulu Ziyareti

Singapur Milli Kütüphane Kurulu Ziyareti

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal ve Başkan Yardımcıları Nurullah İşler ile Dr. Muhammet Ahmet Tokdemir’den oluşan heyet tarafından 7-11 Temmuz 2019 tarihleri arasında Singapur Milli Kütüphane Kuruluna resmi bir ziyarette bulunulmuştur.

Başkanlığımız ile Singapur Milli Kütüphane Kuruluna bağlı bir kurum olan Singapur Milli Arşivi arasında 26 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da imzalanan işbirliği protokolü çerçevesindeki ziyaret Singapur Milli Kütüphane Kurulu ev sahipliğinde geçekleştirilmiştir.

Ziyaret kapsamında, iki ülke milli arşivleri arasında yapılabilecek müşterek faaliyetlere dair istişarelerde bulunulmuş,  Singapur Milli Kütüphanesi, Milli Arşivi ve Milli Müzesi ziyaret edilerek yerinde incelemeler yapılmıştır. Ayrıca, Singapur İletişim ve Enformasyon Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yong Ying’e nezaket ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Heyetler arası yapılan görüşmelerde, yakın gelecekte iki ülke ilişkilerinin farklı yönlerini yansıtan ortak bir sergi düzenlenmesi hususunda mutabık kalınmıştır.